close icon
page-title
Exodus: Bogowie i królowie
Exodus: Bogowie i królowie

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Exodus: Gods and Kings
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Hiszpania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: 20th Century Fox

Exodus: Bogowie i królowie Vider - Cały Film Online

star5.9
4412Ocen
date2014
date2h 30m

Skomentuj

 • avatar

  KubaManic98

  |12 godziny temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  MatVOD

  |2 dni temu
  Nie wierze że wiecie kto się pocałowali wiecie z kim (nie chce spoilerować) Przecież ona wygląda jakby miała 15 lat 😱
 • avatar

  UnwindViewing

  |2 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  MatPat

  |4 dni temu
  Jezu tyle szukania jakiejś normalnej stronki za darmo i wreszcie mam to. Ale opłaca się zarejestrować żeby bez reklam było!
 • avatar

  Bacha

  |6 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  AgaMaga

  |8 dni temu
  Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
 • avatar

  EdiHejka

  |11 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
 • avatar

  titek

  |11 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  NocturnalWatcher

  |11 dni temu
  Dobrze jest lecimy tu chłopaki dobrze robią dobrze jest

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Na czym polega fabuła filmu Exodus?

Eksodus opowiada biblijną historię Mojżesza, przywódcy narodu żydowskiego, który przeciwstawił się władzy egipskiego faraona Ramzesa. Film przedstawia drogę Mojżesza od życia na dworze faraona po obalenie jego władzy i wyprowadzenie 400 000 Izraelitów z niewoli.

Gdy Mojżesz odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu, postanawia stanąć po stronie uciskanego ludu. Wbrew woli Ramzesa, który traktował go jak brata, rozpoczyna bunt przeciwko okrutnemu władcy. Nadchodzą plagi zsyłane przez Boga na Egipt, a Mojżesz staje się przywódcą exodusu - wielkiej wędrówki Izraelitów do Ziemi Obiecanej.

Exodus: Bogowie i królowie

Gdzie obejrzeć cały film Exodus: Bogowie i królowie 2014 za darmo?

Dla miłośników kina biblijnego Exodus: Bogowie i królowie to pozycja obowiązkowa. Ten widowiskowy film można obejrzeć na kilka sposobów, w tym na legalnych platformach streamingowych. Jedną z opcji jest serwis vider-info.com, który oferuje tytuły do legalnego obejrzenia.

Na vider-info.com możesz zapoznać się z szczegółami dotyczącymi Exodusu, przeczytać recenzje innych widzów, a następnie podjąć decyzję o wykupieniu dostępu. Dla użytkowników platformy często pojawiają się także promocje i okazje cenowe na wyświetlanie materiałów wideo.

Kto wyreżyserował Eksodus i kto występuje w obsadzie?

Za kamerą Exodusu stanął wybitny reżyser Ridley Scott, twórca takich dzieł jak "Gladiator" czy "Prometeusz". Możemy spodziewać się zatem epickich scen batalistycznych i efektów specjalnych na najwyższym poziomie.

W rolę Mojżesza wcielił się Christian Bale, znany m.in. z trylogii "Mroczny Rycerz". Jako faraon Ramzes wystąpił Joel Edgerton ("Gra o wszystko"). Na ekranie towarzyszą im także:

 • John Turturro (Seti)
 • Aaron Paul (Josua)
 • Ben Kingsley (Nun)
 • Sigourney Weaver (Tuya)

Ile pieniędzy kosztowała produkcja Exodusu?

Exodus: Bogowie i królowie to prawdziwa superprodukcja rodem z Hollywood. By przenieść tę biblijną opowieść na wielki ekran w tak spektakularny sposób, twórcy przeznaczyli ogromny budżet w wysokości 140 milionów dolarów.

Środki te pozwoliły na zrealizowanie licznych scen batalistycznych i efektów specjalnych na najwyższym poziomie. Za pieniądze sfinansowano również rozbudowane scenografie odwzorowujące starożytny Egipt oraz przepiękne kostiumy i rekwizyty. Majątek przeznaczony na Exodus był więc konieczny, aby ukazać to epickie widowisko w pełnej krasie.

Exodus: Bogowie i królowie

Dlaczego warto obejrzeć Exodus?

Exodus: Bogowie i królowie to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika kina kostiumowego i historycznego. Film urzeka swoją skalą, rozmachem i wiernym odtworzeniem realiów starożytności. Jeśli uwielbiacie tego typu widowiskowe produkcje z efektami specjalnymi na światowym poziomie, Exodus na pewno was nie rozczaruje.

Co więcej, w rolę Mojżesza wcielił się znakomity Christian Bale, którego talent aktorski na pewno doda wiarygodności tej kultowej postaci. Exodus pozwala przenieść się w czasy faraonów i poczuć klimat Ziemi Obiecanej. Dla fanów gatunku biblijnego jest to prawdziwa gratka.

Epicka opowieść o rodzeniu się wolności

Exodus przedstawia arcyciekawą historię narodzin wolności i walki o niepodległość. Z perspektywy Mojżesza śledzimy wydarzenia, które doprowadziły do wyswobodzenia się spod władzy Egiptu. To opowieść zarówno o determinacji, jak i sile wiary. Dla wszystkich szukających inspiracji i głębokich przemyśleń, Exodus na pewno będzie ciekawym przeżyciem.

Jak publiczność oceniła ten film biblijny?

Exodus: Bogowie i królowie spotkał się z mieszanym odbiorem wśród krytyków i widzów. Jedni zachwycali się rozmachem produkcji i dobrą grą aktorską, dla innych zabrakło większej głębi i nie do końca udało się przenieść duchową stronę biblijnej opowieści.

Niemniej jednak, dla fanów tego typu spektakularnych widowisk Exodus na pewno będzie ciekawym i wartościowym seansem. Warto zapoznać się z opiniami i wyrobić sobie własne zdanie na temat tej superprodukcji. Może uda wam się wyłapać nie tylko niesamowite sceny akcji, ale także prawdziwe przesłanie zawarte w tej historii?

Jeśli szukacie legalnego źródła do obejrzenia tego filmu, dobrą opcją będzie platforma vider-info.com. Tam możecie znaleźć Exodus do wypożyczenia lub zakupu w zależności od preferencji. Pamiętajcie, że wybieranie ścieżek legalnych wspiera branżę filmową i pozwala cieszyć się kulturą w zgodzie z prawem.

9 Podobnych Filmów

Malwina Sikorska

Malwina Sikorska

Witam serdecznie. Moje nazwisko Malwina Sikorska, a moją pasją jest kino artystyczne. Poszukuję filmów nieoczywistych formalnie, zaskakujących interpretacyjnie, poruszających egzystencjalne tematy. W recenzjach staram się zgłębiać symboliczne warstwy, szukać odniesień kulturowych. Nie oceniam po łebkach - analizuję dogłębnie z szacunkiem dla twórców i odbiorców.

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 4412

Udostępnij