close icon
page-title
Furiosa: Saga Mad Max
Furiosa: Saga Mad Max

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Furiosa: A Mad Max Saga
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone, Australia
 • Reżyser: Warner Bros. Pictures

Furiosa: Saga Mad Max Vider • Cały Film • Online

star7.3
847Ocen
date2024
loader

Recenzje

 • avatar

  titek

  |7 godziny temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  UnwindViewing

  |1 dzień temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  MatVOD

  |2 dni temu
  Nie wierze że wiecie kto się pocałowali wiecie z kim (nie chce spoilerować) Przecież ona wygląda jakby miała 15 lat 😱
 • avatar

  AgaMaga

  |4 dni temu
  Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
 • avatar

  MatPat

  |8 dni temu
  Jezu tyle szukania jakiejś normalnej stronki za darmo i wreszcie mam to. Ale opłaca się zarejestrować żeby bez reklam było!
 • avatar

  EdiHejka

  |10 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
 • avatar

  NocturnalWatcher

  |11 dni temu
  Dobrze jest lecimy tu chłopaki dobrze robią dobrze jest

Trailer

Spis treści

Jaka była geneza filmu?

Furiosa: Saga Mad Max to długo wyczekiwana kontynuacja kultowej serii postapokaliptycznych filmów akcji zapoczątkowanej w 1979 roku. Produkcja wyreżyserowana przez George'a Millera to prequel ukazujący losy tytułowej bohaterki, zanim przyłączyła się do Drogi Gniewu w Mad Max: Na drodze gniewu z 2015 roku. Twórcy zainspirowali się postaciami i światem z poprzednich części, ale zdecydowali się na oryginalną historię, która wypełni lukę między wydarzeniami znanymi fanom serii.

Furiosa: Saga Mad Max ma na celu nie tylko zaspokoić apetyt fanów na więcej przygód w tym bezlitosnym uniwersum, ale także przedstawić nowe, mroczne oblicze przyszłości. Akcja przenosi się w nowe, zaskakujące krajobrazy, a widzowie będą mogli lepiej poznać pochodzenie i drogę życiową samej Furiosy, zapamiętalnej bohaterki granej przez Charlize Theron.

Furiosa: Saga Mad Max

Gdzie obejrzeć cały film Furiosa: Saga Mad Max 2024 za darmo?

Jeśli szukasz sposobu, aby obejrzeć nowy film Furiosa: Saga Mad Max online, to na pewno jedną z opcji jest serwis vider-info.com. Ta platforma oferuje szeroką bibliotekę najnowszych premier i hitów kinowych, w tym również omawianą produkcję. Co ważne, na vider-info.com możesz legalnie i za darmo obejrzeć Furiosę: Sagę Mad Max z lektorem lub napisami w języku polskim.

Warto jednak pamiętać, że vider-info.com to tylko jedna z wielu opcji oglądania tego tytułu legalnie i bezpiecznie w internecie. Film możesz również obejrzeć na innych popularnych platformach VOD, a także w wybranych serwisach telewizyjnych. Sprawdź ofertę dystrybutorów i wybierz sposób, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy.

Kto stoi za produkcją?

Za kamerą Furiosy: Sagi Mad Max stanął doświadczony George Miller, który był reżyserem i współscenarzystą poprzednich części serii. Obraz powstał dla wytwórni Warner Bros. Pictures, a budżet produkcji wyniósł imponujące 168 milionów dolarów. Niewątpliwie jest to jedna z najdroższych i najbardziej wyczekiwanych premier 2024 roku.

W rolę tytułowej bohaterki ponownie wcieliła się Charlize Theron, której towarzyszą m.in. Chris Hemsworth, Yahya Abdul-Mateen II i Anya Taylor-Joy. Za część efektów specjalnych odpowiada studio Weta Digital, które pracowało przy takich hitach jak "Władca Pierścieni" czy "Gra o Tron". Mogliśmy więc spodziewać się wizualnej uczty na najwyższym poziomie.

W jaki sposób przedstawiono ponurą wizję przyszłości?

Furiosa: Saga Mad Max przenosi widzów w mroczną, postapokaliptyczną rzeczywistość. Przedstawiony świat to bezlitosna pustka, w której panuje nieustanny brak wody i pożywienia. Ludzie zmagają się z ekstremalnymi warunkami i brutalną walką o przetrwanie.

Twórcy posunęli się do skrajności, by pokazać bezwzględną siłę natury, która zdominowała to, co kiedyś było cywilizowanym światem. Suche tereny i wyschnięte koryta rzek wzbudzają grozę, podobnie jak opuszczone miasta będące ruinami dawnych społeczeństw. To wszystko sprawia, że wizja przyszłości przedstawiona w Furiosie jest wyjątkowo przygnębiająca.

Furiosa: Saga Mad Max

Czy jest to wartościowe kino?

Furiosa: Saga Mad Max bezsprzecznie należy do gatunku kina wartościowego. Choć akcja i efekty specjalne grają tu ważną rolę, to nie są one celem samym w sobie. Film porusza poważne tematy, uniwersalne dylematy ludzkości i ukazuje brutalną prawdę o niedoskonałej naturze człowieka.

Twórcy nie uciekają od trudnych kwestii, takich jak walka o przetrwanie, eksploatacja zasobów naturalnych czy okrucieństwo despotycznych przywódców. Wszystko to wplecione jest w porywającą historię, która angażuje widza emocjonalnie. Furiosa stanowi bogate źródło refleksji nad kondycją ludzkości i jej przyszłymi losami.

Główna obsada i postacie

W tytułową rolę Furiosy wcieliła się ponownie charyzmatyczna Charlize Theron. Jej bohaterka to silna, zdeterminowana wojowniczka, która nie boi się walczyć o swoje przekonania. Obok niej wystąpił Chris Hemsworth jako watażka Dementus, któremu Furiosa musi stawić czoła.

W pozostałych kluczowych rolach zobaczymy m.in.:

 • Yahya Abdul-Mateen II jako Lancer - jeden z podwładnych Dementusa
 • Anya Taylor-Joy jako Khara - mieszkanka Zielonego Miejsca Wielu Matek
 • Tom Hardy jako Max Rockatansky - ikona całej serii, którego losy przeplatają się z Furiosą
To doborowa obsada gwiazd z doświadczeniem w poważnych i widowiskowych produkcjach.

Podobne filmy

Leonardo Krupa

Leonardo Krupa

Siemanko! Jestem Leonardo Krupa, fan kina gatunkowego. Kocham horrory, science fiction, thrillery - filmy, które wciągają i trzymają w napięciu. W recenzjach oceniam pomysł, wykonanie, emocje. Nie traktuję kina śmiertelnie poważnie - cenię dystans i poczucie humoru. Jeśli też lubisz seans z dreszczykiem, zapraszam na moje recenzje!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 847

Udostępnij