close icon
page-title
Gdzie jest Nemo
Gdzie jest Nemo

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Finding Nemo
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Pixar

Gdzie jest Nemo Vider • Cały Film • Online

star7.8
18687Ocen
date2003
loader

Recenzje

 • avatar

  MatPat

  |7 godziny temu
  Jezu tyle szukania jakiejś normalnej stronki za darmo i wreszcie mam to. Ale opłaca się zarejestrować żeby bez reklam było!
 • avatar

  AgaMaga

  |3 dni temu
  Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
 • avatar

  titek

  |4 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  MatVOD

  |4 dni temu
  Nie wierze że wiecie kto się pocałowali wiecie z kim (nie chce spoilerować) Przecież ona wygląda jakby miała 15 lat 😱
 • avatar

  UnwindViewing

  |5 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  EdiHejka

  |9 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.

Trailer

Spis treści

Kim jest błazenek Nemo?

Nemo to tytułowy bohater kultowego animowanego filmu Pixara z 2003 roku. Ten mały i ciekawy świata błazenek z Wielkiej Rafy Koralowej stał się ulubieńcem milionów widzów na całym świecie. Jego przygoda zaczyna się, gdy podczas przeprowadzki z rodziną zostaje złowiony przez nurka i trafia do akwarium w gabinecie dentystycznym w Sydney. Odtąd jego nadopiekuńczy ojciec Marlin rusza w niebezpieczną podróż przez ocean, aby odszukać i uratować syna.

Gdzie jest Nemo

Gdzie obejrzeć Gdzie jest Nemo cały film za darmo?

Wielbiciele animacji Pixara z pewnością zastanawiają się, gdzie obejrzeć Gdzie jest Nemo cały film za darmo w dobrej jakości. Jedną z legalnych opcji jest vider-info.com, na której można znaleźć produkcję dostępną za darmo lub w ramach abonamentu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna platforma udostępniająca ten hitowy film. Wiele serwisów VOD oraz platform streamingowych oferuje również możliwość obejrzenia przygód małego błazenka Nemo.

Gdzie jest Nemo - inne legalne źródła

Oprócz vider-info.com, użytkownicy mogą wybierać spośród różnych opcji:

 • Serwisy VOD (np. Player, Ipla, CDA Premium) umożliwiające wypożyczenie lub zakup filmu
 • Platformy streamingowe z abonamentem (np. Netflix, Amazon Prime Video, Disney+)
 • Telewizja kablowa i naziemna - film jest czasami emitowany w programach stacji
Dostępność Gdzie jest Nemo może się różnić w zależności od regionu i aktualnej oferty danego serwisu.

Jak powstał kultowy animowany przebój?

Filmowa opowieść o małym błazenku Nemo zrodziła się z ciekawych inspiracji twórców Pixara. Pomysł na stworzenie tej produkcji pojawił się, gdy Andrew Stanton - reżyser i scenarzysta - obserwował swojego syna bawiącego się w płytkiej wodzie na plaży. Stanton zainteresował się relacją nadopiekuńczego rodzica z dzieckiem, które pragnie poznawać świat i się usamodzielniać. Ta dynamika stała się podstawą fabuły głośnej animacji.

Proces powstawania Gdzie jest Nemo trwał około czterech lat. Twórcy musieli zmierzyć się z licznymi wyzwaniami technicznymi, aby jak najdoskonalej odwzorować podwodny świat rafy koralowej. Wykorzystano przełomowe techniki renderowania obrazu, generowania cząsteczek i symulacji płynów, aby uzyskać realistyczne efekty wody i ruchów ryb. Ogromną pracę włożono również w stworzenie setek gatunków zwierząt morskich pojawiających się w filmie.

Dlaczego produkcja Pixara podbiła serca widzów?

Gdzie jest Nemo oczarowała widzów na całym świecie swoją piękną animacją, pełną humoru historią i uniwersalnymi przesłaniami. Choć opowieść rozgrywa się w podwodnym świecie, porusza tematy bliskie każdej rodzinie - więzi między rodzicami i dziećmi, dojrzewanie, poczucie bezpieczeństwa i odkrywanie własnej drogi.

Animatorzy Pixara zachwycili niezwykłą dbałością o szczegóły w odwzorowaniu rafy koralowej i zróżnicowanych gatunków morskich stworzeń. Komputerowa animacja osiągnęła nowy poziom realizmu, a dynamiczne ruchy ryb i efekty wody sprawiały wrażenie, jakby film wykonano w technice poklatkowej.

Wzruszające i zabawne postaci

Ogromną sympatię wzbudzają główni bohaterowie - nadopiekuńczy Marlin, jego ciekawski i pechowy syn Nemo oraz zabawna przyjaciółka Dori, cierpiąca na przypadłość pamięciową. Twórcy umiejętnie zrównoważyli wzruszające momenty z dowcipnymi scenami, zapewniając rozrywkę dla widzów w każdym wieku. Bohaterowie są przy tym wyrazistymi postaciami z ludzkimi wadami i zaletami, do których łatwo się przywiązać.

Gdzie jest Nemo

Komu spodoba się przygoda rybiej rodziny?

Film podbił serca tak młodszej, jak i starszej publiczności. Przygoda Nemo to dzieło całkowicie bezpieczne dla dzieci, pozbawione agresji i niepokojących wątków. Maluchy z pewnością zrozumieją prosty, ale pouczający przekaz o potrzebie dojrzewania, zdobywania samodzielności i szacunku dla rodziców.

Animacja Pixara może również wciągnąć starszych widzów humorem, wzruszającymi scenami oraz dbałością o wartościowe przesłania. Nie tylko dzieci, ale również rodzice odnajdą w filmie wiele motywów bliskich ich doświadczeniom - troskę o bezpieczeństwo pociech, potrzebę dawania im swobody oraz wspólne przezwyciężanie życiowych przeciwności.

Niezapomniana podróż pełna niebezpieczeństw

Historia małego błazenka Nemo to przede wszystkim trzymająca w napięciu przygodowa wyprawa przez odmęty oceanu. Twórcy zgrabnie połączyli wątki wzruszającej opowieści o rodzinnych więzach z fascynującymi scenami z życia podwodnego świata.

Widzowie mogą śledzić niebezpieczną podróż Marlina i jego nowo poznanych towarzyszy - zabawnej Dori, żółwia Cruchitty i innych morskich stworzeń. Na ich drodze nie brakuje przeszkód i niebezpieczeństw czyhających ze strony rekinów, żarłaczy i sideł zastawionych przez nurków. Ale opowieść dostarcza też wielu wzruszeń, jak uroczy powrót Nemo do rodzinnej rafy i pojednanie z ojcem.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 18687

Udostępnij