close icon
page-title
Matrix
Matrix

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Matrix
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Village Roadshow Pictures

Matrix Vider • Cały Film • Online

star8.2
24825Ocen
date1999
loader

Recenzje

 • avatar

  MatPat

  |11 godziny temu
  Jezu tyle szukania jakiejś normalnej stronki za darmo i wreszcie mam to. Ale opłaca się zarejestrować żeby bez reklam było!
 • avatar

  EdiHejka

  |1 dzień temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
 • avatar

  MatVOD

  |4 dni temu
  Nie wierze że wiecie kto się pocałowali wiecie z kim (nie chce spoilerować) Przecież ona wygląda jakby miała 15 lat 😱
 • avatar

  UnwindViewing

  |5 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10
 • avatar

  AgaMaga

  |6 dni temu
  Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
 • avatar

  NocturnalWatcher

  |6 dni temu
  Dobrze jest lecimy tu chłopaki dobrze robią dobrze jest
 • avatar

  titek

  |8 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫

Trailer

Spis treści

Matrix 1999 Online - Cyberpunkowy Kodeks Rzeczywistości

W 1999 roku bracia Wachowscy, Andy i Larry, dokonali niemal niemożliwego – stworzyli całkowicie oryginalny, rewolucyjny film science-fiction, który na zawsze odmienił popkulturę. Matrix, ta przełomowa produkcja, przedstawiła widzom zupełnie nową wizję rzeczywistości, podważając nasze najgłębsze przekonania o tym, co jest realne, a co iluzją.

Fabuła filmu śledzi losy Neo, młodego hakerskiego geniusza, który już od dawna podejrzewał, że z otaczającym światem jest coś niesamowicie nie tak. Pewnego dnia składają się na niego rewolucjoniści z podziemia – Morfeusz, Trinity i ich oddział – przekonani, że Neo jest wybrańcem, który może uwolnić ludzkość z niewoli systemu Matriksa.

Wkrótce Neo dowiaduje się przerażającej prawdy – Matriksem jest wszechobejmująca, wirtualna symulacja, którą maszyny wykorzystują do zniewolenia ludzkiej świadomości. Istota ludzka zamieniona została na ogromnych farmach w pożywkę dla sztucznej inteligencji, podczas gdy ich umysły żyją w kolektywnej halucynacji określanej jako "Matrix". Rozpoczyna się walka na śmierć i życie Neo i jego towarzyszy z niszczycielskimi agentami systemu, gdzie stawką jest los całej ludzkości.

Matrix

Obsada - Gwiazdy Definiujące Pokolenie

W roli Neo wystąpił wówczas mniej znany Keanu Reeves, który dzięki tej roli zyskał status ikony popkultury. Jego Neo to postać, będąca jednocześnie utożsamieniem każdego z nas, jak i heroicznym wybrańcem, którego droga samopoznania obraca się w epicką przemianę w zdolnego do przełamywania granic ludzkiego umysłu wojownika.

Nie można jednak zapominać o innych wybitnych rolach obsadzonych w tym filmie, m.in. charyzmatycznego Laurence'a Fishburne'a jako Morfeusza – mentora i przewodnika Neo w tajemnicach Matriksa. Oraz Carrie-Anne Moss, która w roli buntowniczki Trinity ustanowiła nowy wzór dla silnych, zdeterminowanych kobiet na dużym ekranie.

Gdzie obejrzeć Matrix online?

Jeśli chcesz zanurzyć się w tej pionierskiej opowieści science-fiction, która zredefiniowała granice filmowej wyobraźni, vider-info.com jest idealnym miejscem. Na naszej platformie znajdziesz cały film Matrix dostępny online w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, z opcją napisów pl lub polskiego lektora.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem filmów sci-fi, czy zwolennikiem kina akcji, czy też po prostu szukasz produkcji, które nie boją się kwestionować tego, co znasz, vider-info.com zapewni Ci wyjątkowe, angażujące doświadczenie. Nie musisz zastanawiać się już dłużej, gdzie obejrzeć Matrix online z lektorem lub napisami - mamy wszystko, czego potrzebujesz na naszej platformie.

Opinie i Recenzje - Niezapomniana cyberpunk Rewolucja

Po swoim debiucie Matrix spotkał się z przytłaczająco pozytywnymi recenzjami, które uwypuklały jego wizjonerską fabułę, nowatorskie efekty specjalne i głębokie, intelektualne przesłanie. Krytycy prześcigali się w pochwałach pod adresem braci Wachowskich za stworzenie tak śmiałej, wyróżniającej się produkcji w czasach, gdy skostniałe sequele i nudne hollywoodzkie reżimenty stanowiły normę.

Szczególne uznanie zyskały sceny akcji zrealizowane z wykorzystaniem przełomowej techniki "kulkowej" kamery, która pozwalała zatrzymywać, spowalniaać i obracać ruch, nadając filmowi wysoce stylizowany, niemal nadludzki wygląd. Efekty te wyglądały na przełomowe i oszałamiające, nawet ponad 20 lat po premierze.

Co więcej, Matrix został doceniony za swoją potężną, inspirującą filozofię i intelektualne podważanie koncepcji "rzeczywistości". Pytania o naturę percepcji, granice umysłu ludzkiego i egzystencję wolnej woli krytycy określali jako "stymulujące umysłowo" i "prawdziwie rewolucyjne" w kontekście kina głównego nurtu.

Matrix

Podsumowanie: Filozoficzna Wizja Przebudzenia

Matrix zawsze będzie definiującym dziełem kina science-fiction. Był odważną wizją, która zdefiniowała i ukształtowała cyberpunkowe wyobrażenia kolejnej generacji, nieustraszoną w swojej estetyce, opowieścią i koncepcjach.

Wnosząc elementy filozofii, ezoteryzmu i literatury do formuły blockbusterów akcji, Wachowscy udowodnili, że thillery SF mogą być równie stymulujące intelektualnie, co wizualnie. Co więcej, przedstawienie ludzkości jako bezwiedznie unicestwianej przez własne technologie okazało się proroczą przestrogą, której nigdy nie powinniśmy lekceważyć.

Jeśli więc poszukujesz filmowego doświadczenia, które rzeczywiście otworzy Ci umysł na nowe sposoby postrzegania i zakwestionuje wszystko, co myślałeś, że wiesz, koniecznie odwiedź vider-info.com. Zanurz się w pionierskiej wizji Wachowskich, która pchnęła granice kina na nowy, niezbadany teren. I nigdy nie zapomnij tej czerwonej pigułki - bo raz poznawszy prawdę o Matriksie, nie będziesz już mógł jej odrzucić.

Podobne filmy

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 24825

Udostępnij