close icon
page-title
Mroczna materia
Mroczna materia 2024 Vider: Cały serial online

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Dark Matter
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Joel Edgerton

Mroczna materia 2024 Vider: Cały serial online

star8.3
29Ocen
date2024

Sezony

Skomentuj

 • avatar

  MatPat

  |15 godziny temu
  Jezu tyle szukania jakiejś normalnej stronki za darmo i wreszcie mam to. Ale opłaca się zarejestrować żeby bez reklam było!
 • avatar

  MatVOD

  |3 dni temu
  Nie wierze że wiecie kto się pocałowali wiecie z kim (nie chce spoilerować) Przecież ona wygląda jakby miała 15 lat 😱
 • avatar

  AgaMaga

  |9 dni temu
  Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
 • avatar

  EdiHejka

  |10 dni temu
  Udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
 • avatar

  titek

  |10 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  UnwindViewing

  |11 dni temu
  Pierdoły dla dzieci i to z problemami myślowymi.1/10

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Czy jest warto obejrzeć Mroczna materia w 2024?

Mroczna materia to nowy serial, który zadebiutował w 2024 roku i od razu przyciągnął uwagę krytyków oraz widzów. Produkcja ta stanowi intrygującą fuzję gatunków sci-fi i thrillera, oferując wciągającą fabułę oraz zaskakujące zwroty akcji. Jeśli lubisz filmy, które angażują zarówno intelektualnie, jak i emocjonalnie, obejrzenie Mrocznej materii z pewnością będzie dobrym wyborem.

Mroczna materia

Kto wyreżyserował nowy serial?

Za reżyserię Mrocznej materii odpowiada Joel Edgerton, ceniony twórca znany między innymi z takich tytułów jak "Grzeczni chłopcy" czy "Prezent". Edgerton ma całkiem spore doświadczenie w kreowaniu narracji o niepokojącym, mrocznym charakterze, co z pewnością przydało się przy realizacji tej serii. Fani jego wcześniejszych dzieł z pewnością odnajdą w Mrocznej materii podobny, charakterystyczny styl.

Podejście reżysera do serii

W licznych wywiadach Edgerton podkreślał, że chciał stworzyć produkcję, która będzie wymagać od widzów aktywnego zaangażowania i łamania schematów myślowych. Według niego, Mroczna materia ma być nie tylko rozrywką, ale także intelektualną prowokacją. Reżyser celowo zostawił w serialu wiele niedopowiedzeń i niedomówień, by zaintrygować publiczność i zmusić ją do samodzielnego interpretowania wydarzeń.

Gdzie obejrzeć cały serial Mroczna materia 2024 za darmo?

Na oficjalną premierę Mrocznej materii widzowie musieli poczekać do 2024 roku. Jednak już teraz możemy obejrzeć cały serial na kilku popularnych platformach streamingowych. Jedną z nich jest vider-info.com, która oferuje legalny i bezpłatny dostęp do tej produkcji. Warto przy tym pamiętać, że vider-info.com to tylko jedna z wielu opcji - serial jest także dostępny na innych platformach, zarówno płatnych, jak i z reklamami.

Jakie są główne wątki fabularne serii?

Mroczna materia porusza wiele złożonych tematów i wątków fabularnych. W centrum wydarzeń znajduje się Jason Dessen, zwykły mężczyzna, który niespodziewanie zostaje porwany do alternatywnej rzeczywistości. By powrócić do swojej prawdziwej rodziny, musi stawić czoła mrocznej wersji samego siebie. Ten niepokojący motyw podwójnika i rozszczepienia osobowości to jeden z kluczowych elementów tej mrocznej opowieści.

Poza tym serial porusza kwestie natury rzeczywistości, kwantowej fizyki i wieloświatów. Widzowie mogą spodziewać się licznych zwrotów akcji i zaskakujących odkryć naukowych, które podważają dotychczasowe postrzeganie świata przez bohaterów. Twórcy Mrocznej materii starali się stworzyć intrygującą mieszankę thrillera psychologicznego i science-fiction, która skłoni odbiorców do refleksji.

Mroczna materia

Kto zagrał główne role w Produkcji?

W rolę Jasona Dessena wcielił się ceniony aktor, Jake Gyllenhaal. Gyllenhaal ma na swoim koncie wiele znakomitych kreacji w filmach takich jak "Donnie Darko", "Jarhead" czy "Nocny żywioł". Jego charyzma i umiejętności aktorskie z pewnością pomogły uchwycić skomplikowaną psychikę bohatera uwikłanego w paradoks rzeczywistości.

U jego boku wystąpiła Amanda Seyfried jako żona Jasona. Seyfried zasłynęła rolami w "Mamma Mia!" oraz serialu "Big Love". Ponadto w obsadzie znaleźli się: Michael Fassbender, Ryan Reynolds oraz Rooney Mara, którzy wcielili się w postaci z alternatywnej rzeczywistości. Mroczna materia może pochwalić się więc prawdziwie gwiazdorską obsadą.

Ile budżetu przeznaczono na realizację filmu?

Ze względu na skomplikowane efekty specjalne i sceny z wieloświatami, Mroczna materia była dość kosztowną produkcją. Szacuje się, że budżet serialu wyniósł około 90 milionów dolarów. Ta kwota została zainwestowana między innymi w zapewnienie odpowiednich środków na stworzenie sugestywnych wizualizacji odmiennych rzeczywistości.

Dzięki takiemu nakładowi finansowemu, twórcom Mrocznej materii udało się zrealizować swoje ambitne założenia i oddać klimat podejmowanej w serialu tematyki. Efekty specjalne oraz plastyczna strona obrazu należą do największych atutów tej produkcji. Wielu krytyków chwali zresztą śmiałą i nowatorską wizję scenograficzną Mrocznej materii.

10 Podobnych Seriali

Malwina Sikorska

Malwina Sikorska

Witam serdecznie. Moje nazwisko Malwina Sikorska, a moją pasją jest kino artystyczne. Poszukuję filmów nieoczywistych formalnie, zaskakujących interpretacyjnie, poruszających egzystencjalne tematy. W recenzjach staram się zgłębiać symboliczne warstwy, szukać odniesień kulturowych. Nie oceniam po łebkach - analizuję dogłębnie z szacunkiem dla twórców i odbiorców.

Oceń serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 29

Udostępnij